راز زنان


راز اول شناخت زنان

زنها عاشق این هستند که مطمئن باشند ، به انها فکر می کنید ،
با یک تلفن و احوالپرسی کوتاه در میان روز مطمئن باشید ،
بیش از انچه که فکر می کنید در رابطه ی خود اثر مثبتی خواهید گذاشت.

راز دوم شناخت زنان

چنانچه نامزد یا همسرتان این کتاب را به شما داده است ،
معنایش این نیست که از دست شما شکایتی دارد یا مشکل اصلی شما هستید
یا این که رابطه تان تا کنون خوب نبوده است ،
او فقط می خواهد رابطه تان ادامه داشته باشد ، همه چیز بهتر از قبل باشد
و ضمنا" با زبان بی زبانی می گوید ، خیلی دوستت دارم ،
همیشه می توان برای قدری بهتر شدن روابطمان کاری بکنیم


راز سوم شناخت زنان

اگر مردی فکر می کند ، کنترل و انجام کارهای خانه و بچه داری کار سختی نیست ،
بد نیست چند روزی را به این کار اختصاص دهد. به این ترتیب لااقل متوجه می شود ،
که زن ها چه اعصاب پولادینی دارند و اگر روزهایی وجود دارند
که آنها از همه چیز شکایت دارند ، دلیل اش چیست.

راز چهارم شناخت زنان

خیلی وقتها زن ها نیازی به شنیدن راه حل شما ندارند،
آنها فقط نیاز به یک گوش شنوا دارند . پس زمانی که حرف می زنند
و مشکل شان را مطرح می کنند ، فقط سراپا گوش باشید و اجازه بدهید ،
حرف شان را تمام کنند . وقتی مردی گوش دادن را می آموزد و احساسات همسرش را به درستی تفسیر می کند ، برقراری ارتباط ساده تر می شود . گوش دادن هم همانند سایر هنرها به تمرین احتیاج دارد . هر روز که به خانه می روید ، از همسر خود بخواهید که برای شما چه طوری سپری کردن روز را توضیح دهد . این کار به شما کمک می کند که شنونده بهتری شوید .

راز پنجم شناخت زنان

زن ها دوست دارند برای حرف زدن شان ارزش قائل باشید و زمانی که با شما صحبت می کنند ،
دست از روزنامه خواندن ، تلوزیون نگاه کردن یا جدول حل کردن بکشید
و در چشم هایشان نگاه کنید .

راز ششم شناخت زنان

زن ها همیشه دوست دارند و شاید بتوان گفت نیازمند به آن هستند که بدانند همسرشان به یاد او هست. باید به نوعی این نیاز آنها را برآورده کنید
و هر از گاهی خاطرشان را از این بابت جمع کنید .

راز هفتم شناخت زنان

زن متولد فروردین مثل مرد متولد این ماه کمی خواهان رهبری و پیشتازی است
ین فرصت را از او نگیرید تا همدلی بیشتری داشته باشید و مانع پیشرفت های او نیز نشوید

راز هشتم شناخت زنان

در آخر روز زن ها می خواهند که احساسات شان را درباره روزی که پشت سر گذاشته اند بروز دهند ، سعی کنید در این هنگام شنونده ی خوبی باشید و با این مسئله به صورت منطقی برخورد کنید

راز نهم شناخت زنان


مرد اغلب به اشتباه تصور می کند که وقتی یکباره همه ی نیازهای عشقی
همسرش را برآورده کرده و او را راضی و خوشحال کرد ، از این پس زن باید بداند که همسرش او را دوست داشته و عاشق اوست . غافل از این که زن دائما" به این موضوع نیاز دارد که علاقمندی همسرش به وی یادآوری شود


راز دهم شناخت زنان

زن متولد ماه اول سال با وجود مقاومت و قدرت بسیار ، قادر به ایفای کامل نقش یک زن است
یعنی فرو ریختن اشک در موقع لزوم و از طرفی در صورتی که مردی در زندگی اش نباشد ، می تواند نقش و وظایف یک مرد را به عهده بگیرد


راز یازدهم شناخت زنان


یک زن وقتی احساس می کند که او را دوست دارند
و مورد توجه همسرش قرار دارد ، به خود می بالد.


راز دوازدهم شناخت زنان


وقتی مرد در برخورد با زن به او احترام می گذارد و حق و حقوق خواسته ها و نیازهای او را مقدم شمرده و آن ها را تایید می کند زن احساس می کند که مورد احترام قرارگرفته است و قطعا" دانسته یا ندانسته با تغییر در رفتار و افکار خودش از همسرش تشکر و قدردانی درخور و شایسته ای به عمل می آورد.

راز سیزدهم شناخت زنان


زن متولد فروردین ماه در مقابل مشکلات چنان پایداری از خود نشان می دهد و چنان خود را با محیط تطبیق می دهد که باورش به راستی مشکل است.

راز چهاردهم شناخت زنان


معمولا" در یک زن متولد اردیبهشت آن قدر عزت نفس و تسلط به نفس وجود دارد که بتواند به هر نوع خواسته و تمایلی لگام بزند ،به این ترتیب او با بسیاری از مشکلات و سختی های زندگی کنار خواهد آمد و بسیاری از کاستی های شما را درک و تحمل می کند

راز پانزدهم شناخت زنان

خیلی بر این عقیده نباشید که قدرت ، توان جسمانی وروانی تان از زنان بیشتر است . تحقیقات جدید نشان می دهند که زنان از نظر جسمی و روانی به مراتب تواناتر از مردان اند . آنها در تحمل درد نیز کوی سبقت را از مردان ربوده اند . در حالی که بسیاری از مردان زیر بار دردهای معمولی تحمل خود را از دست می دهند ، طوری که اگر قرار بود درد زایمان را مردها تحمل کنند ، قطعا" نسل آدمی میلیون ها سال قبل برمی افتاد

روانشناسی شناخت زن ( روانشناسی)

 

هر چند زن و مرد موجود یکسان و دو انسان هستند ، اما وجود عواطف و احساسات سرشار در زنان، و عدم شناخت کامل مردان از این احساسات و عدم جهت دهی این عواطف توسط خود زنان باعث سوء تعبیرها و برداشتهای غلط از واقعیت وجود زنان وتوانایی های آنان شده است. بیشتر ما مردان به خطا تصور می کنیم چون زنان سرشار از احساسات هستند، پس، ضعیف هستند.اما این یک اشتباه از جانب آداب و رسوم گذشتگان است که دائماً به ما تذکر داده اند برای اینکه خود را قوی نشان دهی احساسات خود را مخفی کن.در حال که امروزه علم روانشناسی به ما یاد می دهد،برای آنکه روان سالمی داشته باشیم باید قدرت بیان احساسات را داشته باشیم.موضوعی که زنان در آن متبحرند و ما مردان باید این هنر را بیاموزیم.

برای زن عشق از همه چیز مهمتر و بر همه چیز مقدم است.بنابراین ما مردان باید برای رابطه عاشقانه با زن، اهمیت خاصی قائل باشیم، ووفور عشق او را به وسواس و انتقاد بیجا و کنترل های دائمیش نسبت ندهیم.مطمئن باشید زنی که بُعد عشق را مطرح نمی کند از عشق سر خورده شده واین بالاترین نیاز را در خود سرکوب کرده است. .پس به او حس اعتماد ببخشیم.و مواقعی که فکرمان به مسائل دیگر زندگی مشغول است به او بفهمانیم که دوستش داریم و قصد بی تفاوتی نسبت به او را نداریم.

هنگامی که زن پیشنهاد یا برنامه ای خاص برای رابطه تان دارد، سعی ندارد شما را کنترل کند.او تنها می خواهد کمک کند تا شما سراغ احساسات خود بروید،تا،عشق و خوشحالی بیشتری بین رابطه خودو شما بیافریند.ولی بیشتر مردان، خلاقیت زنانه را تلاشی از جانب او برای مغلوب کردن مرد تلقی می کنند و عمق شدت احساسات زن، برای آنان، معنای تحکیم وریاست طلبی دارد. بیشتر این خلاقیتهای زنانه وقتی به ضرر خود آنها تمام می شود که در روابط با مرد، دچار اضطراب، نگرانی، ناامنی و ترس می شوند.

زنان مناسبتهای مختلف را به آن جهت دوست دارند که مرد محبوبشان با یادآوری آن مناسبت، یا  با خرید کادو، به این بهانه عشق و محبت خود را تکرارمی کند.پس مناسبتهای مختلف مانند روز تولد،سال روز آشنایی و روزهایی مانند والنتاین را حتی با کارت پستالی به او یادآوری کنید.از تلفن ،اس مس وایمیل برای محبوبتان کوتاهی نکنید.برای با او بودن برنامه ریزی کنید.همیشه از خوبیهایی که در او هست تعریف کنید.تا حدممکن او رامتعجب وغافلگیر کنید.

زنان سه نیاز اساسی از مردان دارند.اولین نیاز احساس امنیت است.احساس امنیت از اینکه بدانند عشق شما باثبات است و در هر شرایطی او را دوست دارید و احساس امنیت از اینکه مطمئن باشند،شما به عشق خود متعهد و پایبند هستید. زنان زمانی که سرد مزاج، زود رنج یا غرغرو به نظر می رسند و برای مردان غیر قابل تحمل نمود می کنند،وقتی است که این احساس امنیت را از مرد مورد علاقه خود دریافت نمی کنند،در حالی که کوچکترین حرکت مهرآمیز از سوی مرد روحیه آنها را به کلی دگرگون می سازد.به این خاطر زمانی که مشاهده کردید دوست یا همسرتان بیش از حد تصور شما ،عصبانی یا در خود فرو رفته است،مطمئن باشید زمانی است که او نتوانسته احساس امنیت لازم را از شما کسب کند.به این خاطر با مهربانی و اطمینان خاطری که به او می دهید، به او کمک می کنید تا گامی در جهت حل مشکل خود بردارد.

دوم احساس پیوند و ارتباط. مردان در رابطه خود خواستار عشق پیوندی هستند. که این عشق در زمان برخورد فیزیکی نمود میکند وبه شکل مقطع است.اما زنان در روابط خود ضمن وجود عشق پیوندی خواستار عشق رابطه ای نیز هستند،تا عشق در رابطه آنها به شکل ممتد باشد.پس برای زن لازم است که وجود و توام بودن عشق را از مرد مقابل خود دائما دریافت کند. عشق و احساسات در زنان جزء لاینفک زندگی آنان است در حالی که در مردان این عشق ورزیدن باید برنامه ریزی شود.زنان به طور پیوسته نیاز دارند تا مردان عشق را در وجود خود برنامه ریزی کنند و وجود آن را به زن مورد علاقه خود اعلام کنند.

سوم نیاز به احترام است.برای اینکه به یک زن اثبات کنید برایش احترام قائلید لازم است که:به او بفهمانید خوشحالی او در اولویت همه برنامه های شماست، برای زندگیش ارزش قائلید، به او نیاز دارید و هرگز در زندگی برایتان عادی نمی شود.

زنان از خلاء عاطفی متنفرند،بنا براین هرگاه چنین خلائی را در رابطه با مرد مورد علاقه خود دریافت کردند تلاش می کنند خود به تنهایی این خلاء را پر کنند.در حالی که این انتخاب خوبی نیست و مرد به جای اینکه عشق ورزیدن را بیاموزد به او کمک می کنید تا بیشتر به روحیات مردانه خود باز گردد،در حالی که زنان وظیفه دارند عشق ورزی و بیان احساسات را به مردان بیاموزندو او را شریک رابطه عاشقانه کنند نه اینکه خود تنها مُهره مؤثر باشید.بهتر است شما یک بار خود را امتحان کنید، و در امور ارتباطی پیش دستی نکنید،برای در آغوش کشیدن پیش قدم نشوید، رابطه جنسی یا مکالمات صمیمی را شروع نکنید،دست از همه چیز بکشید و ببینید مرد مورد علاقه شما چه نقشی در این رابطه دارد؟آیا او قادر است به تنهایی سکان این کشتی را به دست بگیرد؟ یا اینکه تاکنون شما به غلط تصور می کردید مرد مورد علاقه شما هنر و مهارت عشق ورزی و رابطه با شما را فراگرفته است؟

بعضی اشتباهات مردان، برای زنان غیر قابل قبول و آنها را تامرز جنون می کشاند.اینکه با او حرف نزنید ویا صحبتهایتان دو پهلو باشد.به صحبتهایش خوب گوش نکنید.نیازهایش را نادیده بگیرید.هرگز به او آسایش خاطر و آرامش خیال ندهید.بادیگران لاس بزنید واز او فاصله بگیرید.دائم از او انتقاد کنید و نسبت به چیزهایی که علاقه مند است فراموشکارو برای درخواستهایش بی تفاوت باشید.به او بی توجه باشید و از احساسات درونی خود به او چیزی نگویید.هرگز ما نباید تصور کنیم زنان قوی و توانا نیاز به توجه و مراقبت عاطفی ندارند.چرا که توانایی نمی تواند جای عاطفه زنانه را پرکند. زنان عاشق صحبت کردن هستند و از این راه، هم عواطف خود را بروز میدهند و هم تنش های درونی خود را تخلیه میکنند.دوست دارند جزئیات مسائل را بیان کنند با صدای بلند فکر کنند با صدای بلند احساس کنند اما نگرانی و ناراحتی خود را کمتر از آنچه که هست بروز می دهند.


شناخت زن و مرد

اساسا وضع زن با مرد در اصل خلقت متفاوت است و به همین دلیل این زن است که خودآرایی می کند برای جلب مرد. مرد هرگز با خودآرایی نمی تواند نظر زن را به خود جلب کند. زن و زیور، زن و آرایش دو موجود توأم با یکدیگرند. اگر زن دارای جسم و جان وخلق و خوی مردانه بود محال بود که بتواند مرد را به خدمت خود وادارد و مرد را شیفته وصال خود نماید، و اگر مرد همان صفات جسمی و روانی زن را می داشت ممکن نبود زن او را قهرمان زندگی خود حساب کند و عالی ترین هنر خود را صید و شکار و تسخیر قلب او به حساب آورد. مرد جهانگیر و زن مردگیر آفریده شده است.
قانون خلقت زن و مرد را طالب و علاقه مند به یکدیگر قرار داده است، اما نه از نوع علاقه ای که به اشیاء دارند. علاقه ای که انسان به اشیاء دارد از خودخواهی او ناشی می شود، یعنی انسان اشیاء را برای خود می خواهد، به چشم ابزار به آنها نگاه می کند، می خواهد آنها را فدای خود و آسایش خود کند، اما علاقه زوجیت به این شکل است که هر یک از آنها سعادت و آسایش دیگری را می خواهد و همواره از گذشت و فداکاری درباره دیگری لذت می برد. در اینجا بد نیست از دیدگاه های متنوع و بعضا متفاوتی در مورد زن از زبان بزرگان، دانشمندان و فلاسفه معروف مطلع شویم.


زن شاهکار خلقت است
برنارد شاو

زیباترین خوی زن ، نجابت اوست
ارد بزرگ

در دنیا تنها دو چیز زیباست ، زن و گل
مالرب

انتقام شیرین است مخصوصا برای زنان !
بایرون

تمدن چیست ؟ نتیجه نفوذ زنان پاکدامن است
امرسون

زن رسماً مربی مرد و مهّذب اخلاق اوست
آناتول فرانس

اگر زن نبود نوابغ جهان را چه کسی پرورش می داد ؟
ناپلئون

مردها را شجاعت به جلو می‌راند و زنها را حسادت
برنارد شاو

به سراغ زنان می روی ؟ تازیانه را فراموش مکن !
فردریش نیچه

مردان آفریننده کارهای مهمند و زنان به وجود آورنده مردان
رومن رولان

اگر از طبقه‌ بالا زن‌ بگیرید، به‌جای‌ خویشاوند ارباب‌ خواهید داشت‌
لئوپول

مردان قانون وضع می کنند و زنان اخلاق به وجود می آورند
کونته ورسیه

با زنی ازدواج کنید که اگر مرد می بود بهترین دوست شما می شد
بردون

خشم زن مانند الماس است می درخشد اما نمی سوزاند
رابیندرانات تاگور

زن همیشه سن خود را از تاریخ ازدواج حساب می کند ، نه تاریخ تولد
ارهارد

هرچه ایمان مرد به هوشش بیشتر شود زن بهتر میتواند گولش بزند
لرد بایرن

زن تاج سر آفرینش است ، او شریک زندگی و یار ساعات درماندگی است
گوته

زنانیکه می خواهند مرد باشند ، زنانی هستند که نمی دانند زن هستند
الکساندر دوما

برای تحمل شدائد زندگی باید عاشق چیزی بود ، کاری ، زنی ، آرمانی و ...
مارکوس آنا

زن کودکی است که با اندک تبسم خندان و با کمترین بی مهری گریان می شود
هرود

منشأ هر کار بزرگی زن است ، زن کتابی است که جز به مهر و محبت خوانده نمی شود
لامارتین

چیزی که زن دارد و مرد را تسخیر می کند ، مهربانی اوست ، نه سیمای زیبایش
ویلیام شکسپیر

جنبش تساوی خواهی زنان موجب می شود زن از زنانه ترین غرایز خود دور می شود
فردریش نیچه

شیرین ترین سخنان در زندگی ، خوش آمد گویی بی غل و غش زن به شوهر خویش است
جورج ولز

زن زشت در دنیا وجود ندارد فقط برخی از زنان هستند که نمی‌توانند خود را زیبا جلوه دهند
برنارد شاو

هر کجا مردی یافت شد که به مقامات عالیه رسیده یقیناً زنی پاکدامن او را همراهی کرده است
شیلر

زن عاقل به تربیت همسرش همت می گمارد و مرد عاقل می گذارد که زنش او را تربیت کند
مارک تواین

هیچ چیز غرور مرد را مثل شادی زنش ارضاء نمی کند ، چون همیشه آنرا مربوط به خود میداند
جونسون

مردانیکه بیشتر از حقوق و هنجار زنان پشتیبانی میکنند خود بیشتر از دیگران به نهاد زن میتازند
ارد بزرگ

زنان بخوبی مردان میتوانند اسرار را حفظ کنند ولی به یکدیگر میگویند تا در حفظ آن شریک باشند
داستایوفسکی

اگر شناخت زن و مرد نسبت به ویژگی های درونی و بیرونی یکدیگر بیشتر گردد
کمتر دچار گسست می شوند
ارد بزرگ

زن کانون پرفروغ خانواده ، مرکز مهر ، مظهر عشق ، نمایشگر پاکی ،
نمونه عطوفت و چشمه عنایت است
اقبال لاهوری

آیندۀ اجتماع در دست مادران است. اگر جهان به میانجیگری زن گرفتار شود ،
تنها اوست که می تواند آن را نجات دهد
ابوفور

به هر اندازه که زن آرام و مطیع و با عصمت و با عفت است ،
به همان اندازۀ قدرت فرمانروایی او شدیدتر و استوارتر است
میشله

آیا برده هستی؟ پس دوست نتوانی بود. آیا خودکامه هستی؟ پس دوستی نتوانی داشت
در زن دیر زمانی است که برده ای و خودکامگی نهان گشته اند
از این رو زن را توان دوستی نیست او عشق را می شناسد و بس
فردریش نیچه

زن وقتیکه دوست بدارد ، غیر از محبوب خود چیزی را نمی بیند و هر چه عاطفه ،
مهربانی و نوازش و فداکاری دارد تنها برای او به کار می برد
آلفونس دوده

زنان تحصیلکرده همسران خوبی از آب در می آیند ، زیرا برای اینکه توضیح بدهند
که چرا غذا شور یا بیمزه شده است کلمات بیشتری در اختیار دارند
باب هاپ

کسانیکه ازدواج کرده اند خود را ناراضی نشان می دهند و می گویند زن بد است ، زیرا می خواهند فقط و فقط خودشان از این موهبت تمتّع گیرند
دیسرائیلی

خودپسندی زنان بزرگترین علت بد بختی ایشان و زوال خانواده هاست.
هیچ چیز به اندازۀ خودپسندی زن ها بنای خانواده ها را ویران نکرده است
چارلی چاپلین

کشتن میل ستیزه جوئی در بسیاری زنان کاری بی اثر است و درست مانند آن است
که سعی کنی با فشار بادکنکی را در زیر آب نگه داری که خواهی دید دوباره بیرون می زند!
ورا هتریکس

زن ها علاقۀ زیادی به ریاضیات دارند ، زیرا آنها سن خود را تقسیم بر دو و قیمت لباسهایشان را ضرب در دو و حقوق شوهرانشان را ضرب در سه می کنند
و پنجاه سال هم بر سن بهترین دوستان خود می افزایند
مارسل آشار
/ 1 نظر / 15 بازدید
arzani

مطالبتون عالي بود واقعن زنان اين خصوصيات رادارند