﴿لطفاً برای مطالعه این چند خط 10 دقیقه وقت بگذارید﴾

﴿لطفاً برای مطالعه این چند خط 10 دقیقه وقت بگذارید

﴿دام های شیطان رجیم

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد به همین دلیل ابلیس نام گرفت . حضرت علی (ع) فرمودند : شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید . وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که به آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس . شیطان به خدا گفت : من هفتاد هزار سال تو راعبادت کرده ام و خودت فرموده ای که هر کسی مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم.

خداوند فرمودند : هر چه در دنیا بخواهی به تو عطا می کنم . شیطان گفت :

اول اینکه  اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم . خداوند فرمودند : تا آن روز تو را مهلت می دهم .

دوم اینکه در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم که آنها را به  گمراهی بکشانند . خداوند باز هم قبول کرد .

سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او را به معصیت بکشانم .

چهارم اینکه می خواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما آنها را ببینیم .

پنجم اینکه می خواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که می خواهم در آیم و هر کجا که می خواهم بروم .

ششم اینکه می خواهم تا مرگ پیش اولاد آدم باشم (یعنی حتی وقتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر باشد و انسان را وسوسه کند) امام محمد باقر (ع) فرمودند: هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه می شود و در آن هنگام شیطان با لیوان آب می آید و می گوید اگر بر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو می دهم وقتی نا امید می شود . شیطان آب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم و می رود .

هفتم اینکه از تو می خواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم .

خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را بر آورده می کنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم . بعد شیطان می گوید : ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه انسانها را گمراه می کنم مگر عده ی معدودیکه بنده خاص تو هستند . سپس گفت : حالا که مرا بیرون می کنی جایی برای زندگی کردنم معین کن . خداوند فرمودند : تو را در حمام ها و هر کجایی که محل رفت و آمد مردم است قرار می دهم . شیطان گفت : غذای من چه باشد؟ خداوند فرمودند : سرسفره ای که نام من (بسم ا... الرحمن الرحیم) برده نشود ، بنشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور . حضرت امام محمد باقر در این باره می فرمایند : اگر اول غذا یادتان رفت بسم ا... بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده برگرداند . بعد شیطان گفت : که من احتیاج به آب دارم . خداوند فرمودند : آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد . بعد گفت : برای من کتابی قرار بده خداوند فرمودند : کتاب تو وشم (خالکوبی ها و کتابهای سحر و جادو) اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود . بعد شیطان گفت : برای من حدیثی قرار بده و خداوند فرمودند: حدیث تو دروغ است بعد گفت برای من دام و وسیله شکار قرار بده و خداوند فرمودند: زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردم قرار دادم ... روزی حضرت محمد (ص) شیطان را در مسجدالحرام دید پیش او رفت و به او گفتند ای ملعون چرا ناراحتی و شیطان گفت : چونکه این همه تلاش  می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی به همین خاطر با تو دشمنم. حضرت فرمودند : از امتم چرا ناراحتی ؟

شیطان گفت : امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارد .

اول اینکه وقتی به هم می رسند سلام می کنند که (سلام) اسم خداست و من از این اسم می ترسم .

دوم اینکه وقتی همدیگر را می بینند به یکدیگر (دست) می دهند و تا دستهایشان از هم در نیامده  گناهانشان بخشیده می شود .

سوم اینکه وقتی می خواهند غذا بخورند (بسم ا...) می گویند و من دیگر نمی توانم غذا بخورم و گرسنه می مانم .

چهارم اینکه بعد از غذا خوردن (الحمدا...) می گویند .

پنجم اینکه وقتی اسم تو می آید بلند بلند ( صلوات ) ختم می کنند و آنقدر ثواب آن زیاد است که من فرار می کنم .

ششم اینکه وقتی می خواهند کاری بکنند ( ان شاء ا...) می گویند و من دیگر نمی توانم در آن کار دخالت کنم و آنها را       برهم زنم .

هفتم اینکه صدقه می دهند و وقتی که ( صدقه ) می دهند هم گناهانشان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور    می کنند به همین دلیل حضرت نبی اکرم (ص) فرموند : وقتی انسان دستش را در جیبش می کند تا صدقه بدهد هفتاد شیطان دست او را می گیرند تا او را منصرف نمایند .

هشتم آنان که قرآن می خوانند و در خانه ای که (قرآن) خوانده شود دیگر جایی برای من نمی ماند چون در آن خانه ملائکه رفت و آمد می کنند .

نهم آنکه مرا زیاد لعنت  می کنند و با هر (لعنت) یک زخم بر بدنم می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم آنها خوب نمی شود .

دهم اینکه هنگامی که گناه می کنند سریع (توبه) می کنند و زحمات مرا به هدر می دهند .

یازدهم اینکه عطسه که می کنند (الحمدا...) می گویند . حضرت فرمودند : عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و وقتی عطسه می کنند باید الحمدا... بگویید .

وقتی انسان نماز خواند شیطان از او دور می شود . به خصوص اگر سجده طولانی باشد . شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد .

 حضرت امام صادق (ع) فرمودند : هر کس نماز نخواند از شیطان پست تر است .

چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند .

حضرت محمد (ص) فرمودند مجوز ورود از پل صراط نماز است و فرمودند اگر نماز مومن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول درگاه الهی می باشد . در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را می نویسند و هنگامی که اذان صبح را می دهند فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز     می دهند پس اگر نماز صبح را بخوانیم در دو پرونده ثبت می شود و آخرین عمل که همین نماز صبح است را فرشتگان می نویسند و اولین نمازی که در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است و همچنین از حضرت امام صادق (ع) منقول است : که از صفات مومن این است که بسم ا... الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگوید و هر کس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد     اعوذبا... من الشیطان رجیم را بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسند و حضرت پیامبر فرمودند : هر کس بعد از نماز تسبیحات حضرت فاطمه (س)  (34 ا... اکبر و 33 الحمدا... و 33 سبحان ا... ) بگوید به خصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دست هایش او را در روز قیامت شفاعت می کند .

 

برای سلامتی امام زمان (عج) صلوات

التماس دعا

محمد روشن اصل

/ 0 نظر / 12 بازدید